, Author


Měli jste někdy nějakou půjčku?
Mnozí lidé už bez půjček neumí žít. Zvykli si, že mohou mít i drahé věci hned, a to i když na ně nemají peníze. Stačí si danou věc koupit na splátky y. Samotní prodejci tomuto trendu hodně pomáhají, protože sami nabízí možnost prodeje na splátky přímo pod cenovkou daného zboží. A lidé si tak velice rychle zvykli, že si mohou najednou dovolit kupovat i drahé a luxusní věci, na které by jinak ze své mzdy museli šetřit několik měsíců. Je to rychlé, pohodlné a mohou si tak zvyšovat životní úroveň a prestiž.

peníze dolary

Jsou věci, které jsou bez financování bohužel v dnešní době nedostupné. Řeš je o bydlení. Pořídit si dnes bydlení bez hypotéky je takřka nemožné. Totéž platí i u aut, jen málokdo dokáže při dnešních příjmech a cenách našetřit na auto, aby si ho nemusel brát na splátky. Problém ale je, že mnoho lidí si bere zboží na splátky, i když na ně nemá peníze. Jde hlavně o méně finančně gramotné jedince, kteří si zvykli že se dá splácet půjčka půjčkou. Jenže si neuvědomují, že jednou ze složek každé půjčky je RPSN. Je to roční úroková sazba, která určuje, o kolik korun nakonec přeplatíte. A většinou to není zrovna málo.

banka budova

Dluhy se musí platit
Ke zřízení úvěru na menší částku většinou společnosti nevyžadují žádné potvrzení o dosavadní bezdlužnosti, tedy kromě hypotéky. A tak si můžete vzít na splátky telefon, dovolenou, dárky na Vánoce nebo i zákrok na klinice plastické chirurgie. Jen musíte všechny splátky platit včas. A pokud se dostanete do prodlení, máte velké problémy. Důležité je komunikovat a mít sjednané opravdu dobré pojištění pro případ neschopnosti splácet. Je také potřeba si nezvykat nato, že si můžete koupit všechno hned a na splátky, protože vám to může způsobit velké problémy. Pokud už si něco na splátky chcete koupit, sledujte podmínky každého úvěru.