, Author


Mám už dospělého syna, který se už odmalička baví stavěním modelů. Začal jako mnoho modelářů s časopisem ABC, pak přešel na složitější modely a zaměřil se na stavební stroje. Dokonce se dostal na takovou úroveň, že některé modely už nemá jako vystřihovánky, ale celé si je tvoří sám. Podle obrázků na internetu si našel stavební stroj, speciální bagr a pak si jej sám nakreslil a převedl na papírový model. Modelařina je krásný koníček, na který potřebujete hlavně trpělivost. Ale nejen papírové modely se skládají, existují i plastové modely, které mají odlišnou technologii lepení, ale za to mají jednu velkou výhodu.

obtisky

Nejste závislí na barvách, které autor modelu dal, protože u plastových modelů si můžete model polepit dle vlastního výběru. Obtisky a nálepky se dají koupit a na internetu seženete v podstatě cokoliv. Koupili jste si model autobusu z minulého století a chcete na něj obtisky „ČSAD“ jako kdysi na autobusech bývaly? Není problém! Koupili jste si model letadla, ale chybí vám obtisky se znakem naší vlajky? To je to nejmenší, když navštívíte stránky Macmodel. A nejen obtisky, najdete zde mnoho věcí, které se vám mohou hodit do sbírky. Máte raději papírové nebo plastové modely? Ty papírové se jen vystřihnou a slepí.

obtisky

Ty plastovém musíte odlámat a vybrousit, aby vám hrany na sebe seděly. A na závěr si je ozdobíte obtisky dle vlastního výběru, to u papírových modelů nejde. U papírových modelů je ale snazší lepení, protože vám stačí obyčejné lepidlo na papír. Modelářství je krásný koníček, který vám zabere jistě spoustu času a musíte mít velkou trpělivost. Chce to dokonalou koordinaci rukou a dobré oko, abyste lepili přesné hrany a nepřilepili si vlastní ruce. Papírové nebo plastové modely, které jsou precizně zpracované, mohou být velmi krásným bytovým doplňkem a budete-li mít v domě celou poličku takovýchto modelů, bude je každá návštěva obdivovat.