, Author


Náročné břemeno

Bydlet ve vlastním má řadu výhod, protože si s nemovitostí můžete dělat co chcete a nikdo nepřijde s tím, že Vás chce vyhodit a ať se za určitou dobu odstěhujete. Je to určité jistota do života pro nás i rodinu. Jenže potíž je v tom, že ceny se pohybují v milionových částkách, takže takovou sumu většina lidí jen tak k dispozici nemá. Když se lidé rozhodnou na založení rodiny a chtějí své děti vychovávat někde v hezkém prostředí v rodinném domě, tak pravděpodobně ve svém nízkém věku tolik peněz ani neměli možnost našetřit.

dům v ruce

Proto je tu možnost vzít si hypotéku, díky které budete bydlet ve vlastní nemovitosti, kterou postupně každý měsíc splácíte. I tak je potřeba mít dostatečný příjem, abyste dosáhli na finální částku zhruba do 30 let splácení. Přeci jen s úroky bude ještě vyšší, a navíc musíte každý měsíc řádě splácet, což v řadě těžkých životních situací nemusí být nic snadného. Je třeba neudělat v tomto směru unáhlené rozhodnutí.

Záznam v registru

Když si půjdeme do banky půjčit peníze, tak zde vždy sledují takzvanou bonitu klienta, což znamená jeho schopnost splácet, protože poskytovatel potřebuje, aby se mu půjčená částka vrátila, a ještě na tom něco vydělal. I proto se vede registr dlužníků, do kterého se zaznamená, když třeba máte problémy se splácením a neposíláte peníze včas. Při nějakém tom záznamu se šance, že nám dají hypotéku dost snižuje. Jsme tedy v pasti a vysněný dům si v dohledné době nekoupíme?

dům a peníze

Ne, protože můžeme ještě využít nebankovní hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/nebankovni-hypoteky/, která dokáže poskytnou úvěr i když jste měli v minulosti problémy. Je pro ni ovšem důležité, abyste měli dostatečné příjmy k tomu, abyste mohli řádně splácet, přičemž splátkový kalendář počítají každému klientovi na míru. Také musíte ručit nějakým majetkem, aby v případě nesplácení měla společnost nějakou záruku. Úrok je zde vyšší než v bance, ovšem na druhou stranu Vám peníze skutečně poskytnou.