, Author


Povím vám, že bez počítače by se asi hodně málo lidí obešlo, a to hlavně střední generace. A proč si myslím, že hlavně střední generace by se vůbec neobešla bez mobilního telefonu anebo bez počítače? Protože v dnešní době je úplně normální, že každý druhý člověk na počítači pracuje. Anebo opravdu mnoho lidí se také na počítači učí. Také jsem se dokonce dozvěděla, že jsou už i žákovské knížky, které jsou online. Věřili byste tomu? Věřili byste, že jsou učebnice anebo žákovské knížky, které jsou online? Takže to znamená, že ani doma, vlastně žádná domácnost by se bez počítače vůbec neobešla.

Učíte se online?

Jenom si to představte. Je logické, že když byla taková výuka, že byla online výuka v době koronaviru, tak téměř každý člověk musel doma používat počítač anebo alespoň notebook anebo přinejmenším tablet. Jenomže jsou bohužel lidé, kteří tohle nemají rádi, že třeba jsou rodiče, kteří svým dětem vůbec nedovolí notebook nebo počítač anebo mobilní telefon anebo jim to dovolí třeba maximálně na půl hodiny. Nebo někdo může hodinu a půl. To můj syn může vlastně neomezeně. A jak má syn počítač neomezeně, tak ono ho to už ani nebaví. On zvládne být na počítači maximálně hodinu a půl nebo dvě hodiny, ale potom ho to nezajímá.

Na počítači se pracuje a nebo se tam lidé baví.

Koupila jsem mu tedy na zahradu bazén a velkou trampolínu a skluzavku a řeknu vám, že to syna opravdu hodně baví. Takže mě těší, že jsou i lidé, kteří třeba svým dětem dovolí počítač a notebook, protože časem je to stejně přestane bavit. To se omrzí, když toho má člověk hodně, tak ho to omrzí. To stejné i se sladkostmi, když syn stále brečel, že chce sladkosti, tak jsem je dávala a dávala a po měsíci zjistil, že ho z toho bolí břicho a už to nechtěl. Takže od té doby se mě syn ptá, jestli může sladké a zeptá se mě, jestli ho zároveň z toho nebude bolet břicho. Je to něco podobného jako s počítačem.