, Author


Moc mě zajímala fotografie. Ráda jsem také fotografovala, proto jsem si řekla, že když mě baví fotografování a je to můj koníček, že bych také z toho mohla udělat svou živnost. Proč bych také nemohla třeba studovat fotografii? Určitě jsou různé umělecké školy, kde se učí tomu, jak správně fotit anebo jak také upravovat fotografie. Já jsem také zkoušela takhle laicky jenom upravovat fotografie doma, proto jsem si řekla, že rodičům jednoznačně už povím, že nepůjdu studovat ekonomickou školu, ale že půjdu na uměleckou školu. A co třeba, kdybych byla také herečka ve filmu anebo také divadelní herečka?

Vystudovala jsem uměleckou školu.

To by mě také moc bavilo. Jenomže rodiče mi řekli, když se tohle dozvěděli, že tohle nepřipadá v úvahu. Samozřejmě, že jsem si ale udělala svou hlavu a šla jsem studovat uměleckou školu. Vystudovala jsem opravdu s vyznamenáním. Moc mě to bavilo a jsem ráda, že jsem dala tehdy na sebe. Potom jsem si také pořídila opravdu hodně kvalitní počítač, abych mohla také vyvolávat fotografie. Pořídila jsem si na to různé stroje a další náčiní, abych mohla dělat všechno, co jsem chtěla. Když tohle rodiče viděli, jak mě tohle baví a že se tím také dokáži opravdu skvěle uživit, a ještě z toho ušetřit peníze, tak byli rádi.

Fotografování mě moc baví.

Potom se mi také omlouvali, že nechtěli, aby šla studovat uměleckou školu, abych si nenakoupila různou techniku k tomu, abych mohla vyvolávat fotografie, protože všichni víme, že technika na vyvolávání fotografií anebo kvalitní počítač, tak to také něco stojí. Není to zadarmo. Právě můj kamarád má také opravdu perfektní techniku na vyvolávání fotografií anebo na úpravu fotografií a také se tím živí a sám řekl, že ho to stálo skoro sto dvacet tisíc korun. Protočily se mi panenky, ale i já mám v plánu si otevřít nějaké profesionální studio, kde budu vyvolávat fotografie a také upravovat fotografie.